Staff Directory

Last Name First Name Title Grade
Amos Rachael Teacher 9
Bates Chantal Caretaker
Baxter Stephen Teacher 9, 12
Bergan Terri Teacher 9
Biggar-Duff Jennifer Guidance
Blendeman Corey Teacher
Bothwright Nikki Guidance
Bothwright Nikki Teacher
Brant Michael Computer Technician
Brochu Yvan Vice Principal
Calloway Andrea Teacher
Cameron Geoffrey Teacher 10, 11, 12
Carter Jackelyn Lto Library Technician
Caterini Ralph Teacher
Clarke Leanne Teacher 11
Costa Roberto Lto Educational Assistant
Cross Wendy Teacher 10
Curtis Jennie Teacher
Dalimonte Philip Teacher 9, 12
Davis Pamela Attendance Counsellor
Delauw Michelle Caretaker-Temp
Douglas Michael Teacher
Fehrman Stacie Coordinator Of Office Services
Flowers Andrea Teacher 9, 10
Forster Michael Teacher
Foster-Wright Sandra Food Technician
Franklin Jennifer Educational Assistant
Gerritsen John Teacher 12
Greenhalgh Paul Teacher 11
Hawke Diane Caretaker
Hoskin Ashley School Secretary
Houwer Sherrie Teacher
Keillor Scott Teacher 11, 12
Klassen Karen Teacher
Lacey Tanya Teacher 10
Lafrance Thomas Guidance
Lafrance Thomas Teacher 11
Love Jonathan Teacher 9, 10, 11, 12
Lucier Brian Guidance
Lucier Brian Teacher 11
Lukas Jennifer Teacher 10, 11
Maas Melanie Teacher 9, 10
Malcolm Robert Principal
Martin Cindie Educational Assistant
Mcconachie Harold Head Custodian
Mckay Janet Teacher 9
Mcpherson Bradley Teacher 11, 12
Mitchell Teesha Cultural Mentor For Aboriginal Students
Oppertshauser Ronald Teacher 10, 12
Persall Kelly Teacher 10, 12
Powell Diana School Secretary
Pudwill Jason Teacher 9, 10
Quinto Cara Teacher 9
Richardson Charles Teacher 11, 12
Rockefeller Leslie Teacher 12
Rowntree Derek Teacher 10
Runhart Johannes Teacher 11, 12
Sitarski Kelli Teacher 12
Steinbach Ashley Teacher 9
Steinbach Jeffrey Teacher 11
Stevenson Luke Teacher 10
Stubbs Caitlin Teacher 11
Trotti Justin Teacher
Van Osch Nadia Teacher 9, 10
Vanderlubbe Candice Teacher 11, 12
Vasiljevic Ruza Teacher 10, 11, 12
Werezak Lisa Teacher
Williams Sharon Social Worker
Winegard Christie Teacher 9