Last Name First Name Title Grade
Amos Rachael Teacher 9, 10
Arnold Shivonne Library Technician
Baxter Stephen Teacher 11, 12
Bergan Terri Teacher 9, 11, 12
Berlingieri Joseph Teacher 9, 12
Biggar-Duff Jennifer Guidance
Bothwright Nikki Guidance
Bottenfield Louise Educational Assistant
Brandon Peter Caretaker
Brown Larry Caretaker
Burroughs Steven Vice Principal
Cameron Geoffrey Teacher 10, 12
Clarke Wendy Teacher 9, 10
Cloutier Sarah-Jane Teacher
Curtis Jennie Teacher 10, 11, 12
Dalimonte Philip Teacher 10, 11, 12
Davey Stephanie Teacher 9
Davis Pamela Attendance Counsellor
Douglas Michael Teacher 10, 11
Fehrman Jacqueline Educational Assistant
Fehrman Stacie Coordinator Of Office Services
Flowers Andrea Teacher 9, 10, 11
Foster-Wright Sandra Food Technician
Furtney Leah Teacher 9, 11
Gerritsen John Teacher 11, 12
Grimo Stephanie School Secretary
Hamilton Jessica Teacher 12
Hawke Diane Caretaker
Holjak Sany Teacher 10, 12
Houwer Sherrie Teacher 9, 10, 12
Jacobs Christine Teacher 9, 10
Jones Ethan Teacher 12
Keillor Scott Teacher 9, 11, 12
Kissner Matthew Teacher 10, 11
Klassen Karen Teacher 11
Krueger Cathi Principal
Lacey Tanya Teacher 10, 12
Lafrance Thomas Teacher 11
Love Jonathan Teacher 9, 10, 11, 12
Lucier Brian Teacher 10, 11, 12
Maas Melanie Teacher 9, 10
Martin Karen Food Technician
Mcconachie Harold Head Custodian
Mcintosh John Teacher 11
Mcpherson Bradley Teacher 10, 12
Nash Cherie-Lynn School Secretary
Nesbitt Debra Teacher 9, 10
Oppertshauser Ronald Teacher 9, 12
Panagakos Dan Teacher 10
Persall Kelly Teacher 11, 12
Pudwill Jason Teacher 9, 11
Robertson Tracy Educational Assistant
Runhart Johannes Teacher 11, 12
Steinbach Ashley Teacher 10, 11
Steinbach Jeffrey Teacher 10, 11, 12
Stevenson Luke Teacher 9, 10
Stevenson Melissa Teacher 9, 10
Stubbs Caitlin Teacher 11
Vanderlubbe Candice Teacher 10, 11
Vasiljevic Ruza Teacher 11
Weller Kacie School Secretary
Werezak Lisa Teacher
Westenberg Hester Teacher 9, 10, 11
Williams Andrew Teacher
Williams Sharon Social Worker